Hogyan lehet kreatívan tálalni egy terméket, szolgáltatást a médiában?

- Bellacafe.hu
- 23 May, 2025
- Címkék: #Karrier # Dr. Németh Csaba # ToTu
A Covid járvány idején egyik-pillanatról a másikra eltűnt hosszú hetekre az élelmiszer-értékesítés HoReCa „lába”. Sokan emlékezhetünk rá, milyen hirtelenséggel zártak be az éttermek, szállodák, cukrászdák és kávézók, és senki sem tudta, mennyi időre. Azonban akkor senki sem sejtette, milyen hosszan szünetel majd a turizmus és vendéglátás döntő része.
Ennek következtében számos cégnek az új utak miatt teljesen más értékesítési és marketing stratégiákhoz kellett fordulnia. Az alábbiakban arról lesz szó, miért olyan lényeges, hogy a médiában feltűnjünk hiteles szakértőként, vagy fantáziadúsan mutassunk be egy adott terméket, szolgáltatást.
– Mi tojástermék előállítóként főként alapanyagokat értékesítettünk élelmiszeripari-üzemek és a HoReCa szektor számára. Amikor ez utóbbi csatorna kiesett, nyúltunk egy régóta dédelgetett szerelem-projektünkhöz, a tojásfehérje-alapú tejtermék-helyettesítők kifejlesztéséhez és előállításához. A tejtermék-alternatívákat ugyanis az akkor a felhalmozási láz miatt dübörgő kiskereskedelemben is lehetett értékesíteni. A növényi alapú készítményekhez képest mi pedig egy teljesen újszerű, innovatív megoldást tudtunk kínálni. Azonban az új utak miatt teljesen új értékesítési és marketing eszközökhöz kellett nyúlnunk. Ekkor merült fel először az ötlet, hogy ehhez egy szabadúszó sajtóreferens segítségét kérjük. Így ismerkedtünk meg Sárréti Anitával – mesélte Dr. Németh Csaba, a ToTu termékcsalád fejlesztője, aki c. egyetemi tanár is.
A ToTu termékeket azóta már sok-sok ember megismerte. Köszönhetően a termékek minőségének, hiánypótló szerepének, valamint a számos sajtó megjelenésnek, és természetesen a kreativitásnak, ami kezdetektől fogva körül lengte a projektet.
– Emlékszem, amikor Anitával és egy kisebb csapattal ToTu kávés italozás közben mentünk a Szent Anna-tóhoz. A medvetámadások egyik ikonikus helyszínén sétálgattunk. Szerencsére minket elkerültek a macik, így ment is ki a poszt magának a sajtósunk képével: „Kutatások bizonyították, hogy olyan embert, aki ToTu kávé ital fogyasztása közben ment a Szent Anna-tóhoz, még nem ért medvetámadás”. Mai napig emlékszem a sok pozitív visszajelzésre, és azóta is mindig próbáljuk kreatívan megfogni a pillanatot – emlékezett vissza Dr. Németh Csaba.
A medvekaland óta persze már rengeteg televíziós, rádiós szereplés és online megjelenés is van Sárréti Anita és a ToTu csapat háta mögött, ami remélik, még sokáig folytatódik. A folyamatosan fejlődő magyar márkánál azóta is nagyon örülnek, hogy inkább az egyediségre, innovatív megoldásokra került a piaci bevezetés során a hangsúly. És minden kreatív termék, szolgáltatást nyújtó cégnek ajánlják, hogy egy jó sajtóssal munka-szimbiózisban mutassák be, és ismertessék meg saját egyediségüket.
The post Hogyan lehet kreatívan tálalni egy terméket, szolgáltatást a médiában? appeared first on BellaCafe.hu.