Közel ötszörösére nőtt tavaly a túlterheléses támadások száma
2021. harmadik negyedévéhez viszonyítva az elosztott szolgáltatásmegtagadással járó, azaz túlterheléses támadások (DDoS) száma a negyedik negyedévben 52 százalékos növekedést mutat. Ez 4,5-szer annyi, mint ami az elmúlt év azonos időszakában volt tapasztalható – olvasható a Kaspersky DDoS-támadások 2021. negyedik negyedévében című legfrissebb jelentésében.
Kapcsolódó Ha összeomlik egy rendszer, nem feltétlenül érte túlterheléses támadás Nehéz előre megmondani, hogy élesben összeomlik-e majd egy online rendszer. Szakértőket kérdeztünk arról, miért nem működik mindig minden úgy, ahogy kellene.A DDoS óriási fenyegetést jelent az online szolgáltatásokat nyújtó vállalkozásokra és szervezetekre nézve. Egy ilyen támadás során a kiberbűnözők nagyszámú kérést küldenek a megtámadott webes erőforrásnak azzal a céllal, hogy a túlterheljék a weboldalt és így annak ne legyen kapacitása a sok felkeresés kezelésére, illetve, hogy megakadályozzák a weboldal megfelelő működését. Ezek a támadások több napig is eltarthatnak, és komoly fennakadásokat okozhatnak a szervezeteknél.
2021. október és december vége között hatalmas növekedés volt megfigyelhető a túlterheléses támadások számában, ráadásul akkora, ami az adott fenyegetés kapcsán rekordnak számít a Kaspersky kutatói által eddig megfigyeltek történetében. A Kaspersky szakemberei szerint a támadások megnövekedett száma mögött több ok állhat. Először is, a DDoS támadások száma az év utolsó három hónapjában mindig magas, a leárazások és az ünnepek miatt ekkor van az online vásárlások csúcsszezonja, megkezdődik az egyetemi vizsgaidőszak, és a kiberaktivisták általánosan is tevékenyebbé válnak.
Másodszor, a DDoS piac volumene fordítottan arányos a kriptovaluta-piaccal. Ennek oka, hogy a DDoS támadások szervezéséhez és a kriptovaluta-bányászathoz szükséges kapacitás ?csereszabatos? ? a botnet-tulajdonosok a kriptovaluta-piac növekedésekor a bányászatra irányítják át erőforrásaikat, annak visszaesésekor pedig a DDoS támadásokra koncentrálnak. Ez volt megfigyelhető a 2021-es év negyedik negyedévben is: a DDoS támadások számának növekedését a kriptovaluták értékének erőteljes csökkenése kísérte.
A negyedik negyedévben a legtöbb DDoS támadásról az USA-ban (43,55%), Kínában (9,96%), Hongkongban (8,80%), Németországban (4,85%) és Franciaországban (3,75%) számoltak be.
Birkás Péter további cikkei Nem követemSzerzőim Lézerfegyvert kapnak az amerikai hadsereg harci járműveiGyorsan és jó fizetéssel helyezkednek el a programozóképzések hallgatóiMár 28 házba tört be a 200 kilós, éhes fekete medveThe post Közel ötszörösére nőtt tavaly a túlterheléses támadások száma first appeared on 24.hu.