Drámai utolsó kör után a 17 éves újonc lett a Moto3 világbajnoka

• 24.hu
  • 07 Nov, 2021
  • Címkék: #

A spanyol Pedro Acosta nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság Moto3-as kategóriáját, miután elsőnek intették le a portugáliai Algarvéban.

Acosta mindössze a 14. helyről rajtolt, de a második körben már a 7. helyen motorozott, a kilencedik körben pedig már a 2. volt. A világbajnokságon első évét teljesítő motoros később visszacsúszott a 6. helyre, de az utolsó körben megelőzte nagy riválisát, Dennis Foggiát, akit ugyanabban a kanyarban kiütött a hátulról érkező Darryn Binder.

Foggia kiesése megnyitotta az utat a világbajnoki címhez a 17 éves Acostának, aki idénybeli hatodik sikerével biztosította be az első helyét a pontversenyben.

He was more ‘Ready to Race’ than any of us realised!!! ?@37_pedroacosta is your #Moto3 World Champion! ?#RookieChamp ? | #AlgarveGP ? pic.twitter.com/Qw5V7rZ6j0

? MotoGP?? (@MotoGP) November 7, 2021

The post Drámai utolsó kör után a 17 éves újonc lett a Moto3 világbajnoka first appeared on 24.hu.